default_mobilelogo

Zauroczenie

Veritas mieszka u nas od szczeniaka. Nigdy nie mieliśmy własnego psa, dlatego tak jak do wszystkich ważnych rzeczy, tak i do psa trzeba dojrzeć i odpowiednio się przygotować, tak też było w naszym przypadku.

W czasie, gdy nie interesowałem się na poważnie zakupem psa, po prostu nie zwracałem na inne psy uwagi. Jednak od pewnego momentu zauważałem ich coraz więcej i zwracałem uwagę na rzeczy związane z utrzymaniem i ułożeniem psa w konkretnym celu. Tak. Uważam, że pies, podobnie jak człowiek, w swoim życiu powinien mieć jakieś zajęcie, pracować i czerpać z niego dużo radości.
Kiedy i jak powstało u mnie zainteresowanie i chęć posiadania własnego psa?

Pewnego razu zostałem zaproszony na "hubertusowskie" polowanie. Tam zauroczyły mnie psy rasy Posokowiec bawarski. Ujął mnie ich wygląd, zachowanie i współpraca ze swoim opiekunem. Zagaiłem na ich temat i usłyszałem o psach wiele (wypowiadanych z pasją) wspaniałych opowieści. Po tym dniu postanowiłem rozpocząć pracę nad tym, aby zamieszkał z nami pies.

Brałem czynny udział w polowaniach zbierając doświadczenie w terenie oraz intensywnie przeglądałem internet w celu gromadzenia wiedzy o rasie i w ten sposób, po raz pierwszy, zobaczyłem psa rasy Gończy polski. Myślę, że właściciele Posokowców nie obrażą się na mnie, ale okazało się, że Gończy polski w stu procentach spełnia moje wyobrażenie o psie w naszym domu. Czytałem na temat dbania o czystość rasy i postanowiłem kupić szczenię z hodowli, która spełnia wymagania FCI. Nawiązałem kontakt z hodowlą Petrus et Lupus FCI w Izbicy Kujawskiej.

VERITAS przyszedł na świat 10 czerwca 2008r. w hodowli Petrus et Lupus FCI

  • ojciec - Borowy Herbu Węszynos
  • matka - Burza Wilczy Pazur

Z Hodowcą uzgodniliśmy, że spotkamy się we wrześniu na wystawie w Chorzowie. Tam po raz pierwszy zobaczyłem swojego 3-miesięcznego szczeniaka.